Autorzy

Oto aurotorzy naszych książek! Poznaj ich publikacje, osiągnięcia zawodowe, sportowe oraz osobiste. To dzięki nim możemy rozwijać nasze pasje!

Danny Abshire

Człowiek o wielu twarzach. W 1988 roku Danny założył Active Imprints, firmę zajmującą się produkcją specjalistycznych wkładek do butów dla najlepszych i zwykłych biegaczy i triatlonistów. Poza tym, że jest współtrówcą i dyrektorem technologicznym firmy Newton Running, trenuje, leczy urazy biegaczy, prowadzi konsultacje w Fundacji Lydiard i biega. W świecie sportu nazywany przez zawodników z kontuzjami "zaklinaczem stóp". Współpracował z tysiącami sportowców, od początkujących po olimpijczyków, pomagając im poprawić formę i technikę.Mieszka w Boulder w stanie Kolorado z żoną i dwoma synami.

Greg Baker

Doświadczony motocyklista. Podczas podróży motocyklowych zwiedził cały świat. Jeździł w każdych warunkach, po każdym rodzaju nawierzchni. Jest posiadaczem 35 motocykli różnej maści.

Steven Blair

Dyrektor i prezes zarządu Instytutu Coopera. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie epidemiologów specjalizujących się w dziedzinie aktywności fizycznej i zdrowia. Kierował Amerykańskim Collegem Medycyny Sportowej i Narodową Koalicją Promowania Aktywności Fizycznej.

Loren Cordain

Wykładowca na wydziale zdrowia i technik treningowych na Colorado State University w Fort Collins. Zajmuje się medycyną ewolucyjną, jest znanym na świecie ekspertem w dziedzinie studiów nad dietą ludzi z okresu Paleolitu i jej wpływem na zdrowie ludzi współczesnych. W ciągu ostatnich 25 lat opublikował ponad 120 prac naukowych z dziedziny medycyny i dietetyki. Jest autorem popularnej w USA i Europie Zachodniej książki "The Paleo Diet" ("Dieta dla aktywnych"). Członek American Institute of Nutrition (Amerykańskiego Instytutu Żywienia), American Society for Clinical Nutrition (Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetyki Klinicznej) oraz International Society for the Study of Fatty Acids ans Lipids (Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Kwasami Tłuszczowymi i Białkami). Jego nowatorskie badania poszerzyły wiedzę o zależnościach pomiędzy dietą a chorobami, a ostatnie prace o wpływie pożywienia na objawy trądziku, opublikowane w prestiżowym magazynie Archives of Dermatology, znalazły oddźwięk w całym świecie naukowym. Dr Loren Cordain otrzymał specjalną nagrodę za popularyzację wiedzy na temat żywienia człowieka. W wielu krajach wygłasza wykłady na temat diety z epoki kamienia. Więcej informacji można znaleźć na jego stronie internetowej: www.thepaleodiet.com.

Mo Chambers

Pracowała jako programistka w korporacji w Dolinie Krzemowej. W wieku trzydziestu lat podjęła dodatkową pracę jako nauczyciel pływania dla osób dorosłych w miejscowym klubie fitness. Niecały rok później rzuciła pracę programisty na rzecz trenowania pływaków. Ta praca szybko stała się jej wielką pasją, która przyniosła Mo międzynarodowe uznanie. Stanęła na czele klubu Mountain View Masters Swim Club i w siedem lat rozwinęła go od poziomu trzydziestu do ponad trzystu pięćdziesięciu członków. W latach 1993–94 współpracowała ze słynnymi trenerami pływackimi Richardem Quickiem i Billem Boomerem, trenując żeńską sekcję pływacką Stanford University. W roku 1996 zdobyła tytuł Trenera Roku USMS. Jest autorką licznych artykułów o pływaniu. Mieszka w Vancouver, w stanie Waszyngton.

Nancy Clark

Nancy Clark to dyplomowana dietetyczka sportowa, autorka popularnych książek, znana z umiejętności przekładania naukowej wiedzy o żywieniu na język praktycznych porad. Prowadzi prywatną praktykę w Healthworks Fitness Center w Chestnut Hill w stanie Massachusetts, doradza trenującym rekreacyjnie i zawodowym sportowcom oraz firmom sportowym. Jej pacjentami są członkowie drużyny bejsbolowej Boston Red Sox, koszykarze Boston Celtics oraz wielu innych sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportu. Prowadzi serie warsztatów na całym świecie dla specjalistów od zdrowia i żywienia. Nancy Clark prowadziła wykłady dla Amerykańskiego Towarzystwa Dietetyki, Amerykańskiego College’u Medycyny Sportowej, dla sportowców i trenerów z Boston College. Stopnie naukowe w dziedzinie żywienia zdobywała w Simmons College w Bostonie (licencjat) i Boston University (magister). Odbyła staż jako dietetyk w szpitalu Massachusetts General Hospital. Prowadzi rubryki o odżywianiu w „New England Runner”, „Adventure Cycling” oraz „American Fitness”, pisuje dla magazynów „Shape” czy „Runner's World”. Tworzy comiesięczną rubrykę „The Athlete's Kitchen”, która ukazuje się regularnie w ponad 100 publikacjach i na stronach internetowych. Biega, wiosłuje, jeździ na rowerze, uczestniczy w wyprawach wysokogórskich. Mieszka w Bostonie z mężem, synem i córką.

Keith Code

Założyciel i dyrektor California Superbike Cornering Schools. Trenował dziesiątki tysięcy motocyklistów z całego świata, od początkujących po członków zespołów fabrycznych. Do 2009 roku zawodnicy, którzy zostali przeszkoleni w jego szkołach lub przez niego osobiście wygrali 49 mistrzostw świata i wyścigów. California Superbike Schools ma ponad 90 oddziałów w 15 krajach i przeszkoliły dotychczas 150.000 zawodników. Książki, kursy i technika jazdy Code’a wyznaczają standardy szkoleniowe od ponad dwudziestu lat. Nikt nie włożył tyle pasji i oddania w naukę techniki jazdy na motocyklu, co on. Code zaczął jeździć motocyklem w latach 50., a pierwszy wyścig zaliczył w wieku 16 lat. Poza jazdą motocyklem jest pisarzem i wynalazcą. Jest prawdopodobnie najbardziej znanym i najlepszym instruktorem jazdy motocyklowej po torze. Code mieszka z żoną Judy w Glendale, w Kalifornii. Ma jednego syna, Dylana.

Danny Dreyer

Autor techniki Chi Running oraz uznany trener bie­gania, a także ultramaratończyk zajmujący wysokie miejsce w amerykańskim rankingu. Ścigał się na dystansach od 10K do 100 mil. Od 1995 roku szczęśliwie ukończył 40 ultramaratonów, zajmując najwyższe miejsca w swojej grupie wiekowej.Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w bieganiu i jest uczniem znanego na całym świecie mistrza tai-chi – George’a Xu. Publikował artykuły w magazynach „Runners World” i „Run­ning Times”. Jest autorem miesięcznego biuletynu Chi Running. Danny prezentował metodę Chi Running tysiącom uczniów i uzy­skał wspaniałe rezultaty. W życiu przepełnionym medytacją i utrzy­mywaniem w dobrej kondycji ciała i ducha kieruje się filozofią ho­listyczną. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i równowaga wewnętrzna to fundament tego, czego naucza. Mieszka nad zatoką San Francisco wraz z żoną Katherine i córką Journey.

Katherine Dreyer

Od 25 lat publikuje informacje na temat zdrowia i fitnessu, a od 20 lat studiuje wschodnie sztuki walki i filozofię. Była prezesem wydawnictwa New Hope Communications oraz wiceprezesem firmy HealthShop.com. Katherine współpracuje z Dannym. W 1999 roku Katherine zaangażowała się w szerzenie wiedzy na temat metody ChiRunning. Mówi: „Posłuchałam opowieści uczestniczących w zajęciach Danny’ego biegaczy i od razu zrozumiałam, że ChiRunning to rewolucyjna metoda biegania. Wiedziałam, że to ważne, żeby ta metoda dotarła do jak największej liczby osób". Jako współzałożyciele ChiLiving, Inc, Katherine i Danny spędzili ostatnie lata na pisaniu książek „ChiWalking” i „Bieganie bez wysiłku. ChiRunning". Opublikowali też wiele biuletynów, wydali płyty DVD oraz inne materiały szkoleniowe.

Walter Ettinger

Lekarz i profesor uniwersytecki specjalizujący się w gerontologii. Jest certyfikowanym specjalistą w zakresie starzenia się ludzi oraz układu kostnego i mięśniowego. Autor artykułów o znaczeniu i bezpieczeństwie uprawiania ćwiczeń fizycznych przez osoby cierpiące na artretyzm.

Joe Friel

Założyciel i prezes stowarzyszenia Training Bible Coaching skupiającego trenerów dyscyplin wytrzymałościowych z całego świata. Zawodnicy objęci programem Training Bible Coaching to zarówno osoby trenujące w celach rekreacyjnych, jak i elita – triatloniści, duatloniści, kolarze górscy, biegacze i pływacy. Joe Friel dysponuje ogromnym doświadczeniem trenerskim, opiekuje się zawodnikami wytrzymałościowymi od 1980 roku. Wśród jego podopiecznych są zarówno nowicjusze, elitarni amatorzy, jak i zawodowcy, między innymi zwycięzca triatlonu na dystansie Ironman, mistrzowie Stanów Zjednoczonych i innych krajów, zawodnicy startujący w mistrzostwach świata, a także olimpijczyk. Poza „Biblią treningu kolarza górskiego” Joe napisał także „The Cyclist’s Training Bible”, „Cycling Past 50”, „Precision Heart Rate Training” (współautor), „TRIATLON biblia treningu”, „Going Long: Training for Ironman-Distance Triathlons” (współautor), „Dieta dla aktywnych” (współautor), „Your First Triatlon” i „Total Heart Rate Training”. Redaguje serię Ultrafit Multisport Training wydawaną przez VeloPress. Jest magistrem wychowania fizycznego oraz dyplomowanym trenerem zawodników elitarnych, mającym certyfikat związków USA Triatlon i USA Cycling. Współdziałał przy ustanowieniu Amerykańskiej Narodowej Komisji Treningu Triatlonowego, przez dwie kadencje również jej przewodniczył. Prowadzi stałe kolumny w czasopismach „Inside Triatlon” i „VeloNews”, pisze też artykuły dla innych międzynarodowych czasopism i witryn internetowych. Jego opinie dotyczące treningu w sportach wytrzymałościowych są niezwykle popularne i często cytowane w mediach. Organizuje coroczne seminaria i obozy treningowe oraz wyścigowe dla zawodników wytrzymałościowych. Z Joe Frielem możesz się skontaktować poprzez jego stronę internetową www.trainingbible.com.

Douglas Kent Hall (1938-2008)

Amerykański pisarz i fotograf. Autor powieści, poezji, literatury faktu, esejów i scenariuszy. Publikował już w szkole średniej, a jego pierwsze fotografie przedstawiały Jimiego Hendrixa i Jima Morrisona. Wydał dwadzieścia pięć książek, w tym dwie napisane z Arnoldem Schwarzeneggerem. Jego fotografie przedstawiają postaci z całego świata: gwiazdy rock&rolla, rodeo, więźniów, tancerzy flamenco, kulturystów. W 2002 roku opublikował w "Visionary" swój pierwszy zbiór wierszy.

David L. Hough

Od lat jeździ na motocyklu, od lat także pisze o swojej pasji jako dziennikarz. Przejechał na dwóch kołach całą Amerykę Północną i Europę, był również na motocyklowej wyprawie w RPA. Sam remontuje i naprawia swoje maszyny, jeździ także z wózkiem bocznym. W trudnym terenie radzi sobie równie dobrze, jak na szosie. Wszystko, co opisuje w książce, wynika z wieloletniego doświadczenia. Blisko trzydzieści lat w siodle pozwoliło mu opracować i opisać w cyklu artykułów techniki i ćwiczenia pozwalające doskonalić technikę jazdy i unikać wypadków. Publikował w wielu pismach. Najbardziej znany jest jego cykl artykułów “Proficient Motorcycling” (“Motocyklista doskonały”) w miesięczniku "Motorcycle Consumer News". Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami amerykańskiej Motorcycle Safety Foundation (MSF). Poza dziennikarstwem David zawodowo zajmuje się sporządzaniem ilustracji technicznych. Jest także fotografem i rysownikiem instrukcji, m.in. dla przemysłu lotniczego. Jego artykuły, podobnie jak książka “Motocyklista doskonały”, ilustrowane są jego własnymi zdjęciami i znakomitymi rysunkami. David stworzył pierwszy w historii pełny program szkolenia dla osób prowadzących motocykle z wózkami bocznymi. Jest także konsultantem do spraw bezpieczeństwa MSF i innych amerykańskich oraz europejskich fundacji i stowarzyszeń promujących bezpieczną jazdę na motocyklu.

Sara Kirkham

Sarah Kirkham przez 20 lat pracowała jako trener i dietetyk dla najlepszych klubów fitness w Wielkiej Brytanii. Pomogła już tysiącom osób cieszyć się korzyściami płynącymi z aktywnego trybu życia. Nagrodzona za badania nad cukrzycą, których wyniki zostały opublikowane w fachowej prasie medycznej w 2009 roku.

Hal Koerner

Hal Koerner jest jednym z zaledwie dwóch ultramaratończyków w historii, którzy wygrali zarówno Western States 100-Mile Endurance Run (w roku 2007 i 2009), jak i Hardrock 100 Endurance Run. Ukończył także ponad 130 ultramaratonów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. W 2013 roku wraz z Mikiem Wolfem ustanowili rekord szlaku Johna Muira w Californi. 211 mil po górach Sierra Nevada przebiegli w trzy dni, dziewięć godzin i pięć minut. Rok później ich rekord pobił Leor Pantilat.

Dominik Lau

Warszawiak, rocznik 1977. Ukończył studia magisterskie w zakresie zarządzania organizacjami sportowymi. Jest także doktorem prawa międzynarodowego, psychologiem sportowym, zajmuje się również medycyną ratunkową.Na szosie trenuje od 2006 roku. Wcześniej jeździł w kategorii MTB. Od 2007 roku jest trenerem Brytyjskiej Federacji Kolarskiej oraz komisarzem regionalnym. W latach 2008–2011 był menedżerem i dyrektorem sportowym Ocean Tide Cycling Team.W 2009 roku brał udział w badaniach przeprowadzonych przez Uniwersytet Loughbprough z zakresu psychologii pracy trenerskiej. Jest konsultantem w zakresie bezpieczeństwa organizacji wyścigów kolarskich.

Terry Laughlin

Twórca metody Pełnego Zanurzenia (Total Immersion), trenuje pływaków od 21. roku życia. Od początku intuicyjnie wyczuwał, że pływanie, to niekoniecznie sport wytrzymałościowy, jak się powszechnie uważa. Obserwował najlepszych trenowanych przez siebie pływaków i wyciągał wnioski – pływają bez zmęczenia, z większą gracją niż inni. Przez lata wyszkolił wielu zawodników, którzy odnieśli sukcesy na krajowych zawodach cyklów: NCAA Division III, National YMCA, U.S. Junior National Championships. Trenowani przez niego pływacy kwalifikowali się do prób olimpijskich w 1980, 1984 i 1980 roku. Pod koniec lat 80. spotkał Billa Boomera, który odmienił jego myślenie o pływaniu. W ciągu kolejnych ośmiu lat Terry Laughlin opracował kompletny, rewolucyjny program pływacki – który nazwał Pełne Zanurzenie (Total Immersion). Dziś metoda Pełnego Zanurzenia jest doskonale znana w pływackim światku i korzystają z niej najlepsi na świecie zawodnicy.

Brian Lopes

Od ponad dziesięciu lat nie ma sobie równych w świecie zawodowego kolarstwa górskiego i jest uważany za najlepszego w tej dziedzinie w Stanach Zjednoczonych. Dziewięciokrotnie zdobywał mistrzostwo amerykańskiego Narodowego Związku Kolarstwa Terenowego (National Off-Road Bicycle Association, czyli NORBA), czterokrotnie sięgnął po Puchar Świata, dwa razy po mistrzostwo świata. Lopes zaczął jeździć kiedy miał 4 lata, a w wieku 17 lat przeszedł na zawodowstwo. Od tego czasu zdominował zawody we wszystkich kategoriach – BMX, downhill, dual, i fourcross. Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w całym NORBA we wszystkich dyscyplinach. Ustanowił rekordy świata w skokach na wysokość i na odległość. Pojawia się w telewizji, jego zdjęcia widniały na okładkach wszystkich najważniejszych pism dotyczących kolarstwa, takich jak „Bike”, „Dirt”, „Bicycling”, „VeloNews” czy „Mountain Biking”, a także magazynów kolorowych – „Men’s Heath”, „Rolling Stone”, „USA Today”. Nakręcono z jego udziałem mnóstwo filmów instruktażowych i popularyzujących kolarstwo górskie. Jego imieniem nazwano nawet model opony rowerowej (Maxxis Brian Lopes Bling Bling Dual). Brian jest także bohaterem gry komputerowej o tematyce kolarskiej – „Downhill Domination” na Play Station. Zdobył nagrodę sieci telewizyjnej ESPN dla „Ekstremalnego Sportowca Roku”, jako kaskader brał udział w kręceniu serialu „Pacific Blue”. Lopes mieszka w Trabuco Canyon w Kalifornii z żoną Paulą.

Lee McCormack

Doświadczony dziennikarz od lat zajmujący się tematyką kolarstwa górskiego. Pisał dla „Bike”, „Mountain Bike Action”, „Twentysix”, „Flow” i „Mountain Biking”. Swoje teksty publikuje także na stronie internetowej www.leelikesbikes.com, odwiedzanej przez tysiące rowerzystów i fanów sportów rowerowych z całego świata.McCormack zdobył za swoje teksty wiele nagród i wyróżnień, był także członkiem zespołu, który w 1998 r. otrzymał Nagrodę Pulitzera. Jeździ na rowerze i uprawia wszystkie dyscypliny kolarstwa górskiego. Przez wiele lat startował w zawodach downhillowych i slalomach, a dzięki współpracy z Brianem Lopesem w czasie pisania tej książki znacznie podniósł poziom swoich umiejętności. W 2004 r. McCormack wygrał kilka ważnych zawodów i zakończył sezon jako najlepszy downhillowiec w swojej kategorii wiekowej. Jest projektantem torów rowerowych. McCormack mieszka w Boulder w stanie Kolorado z żoną Tracy.

Brian Metzler

Przebiegł w życiu ponad 80 000 kilometrów, przetestował ponad 750 par butów do biegania i ścigał się na każdym dystansie: od 50 metrów po 160 kilometrów. Jest wydawcą magazynu „Running Times”, pisał o sportach wytrzymałościowych do „Runner’s World”, „Triathlete”, „Inside Triathlon”, „Men’s Health”, „Men’s Journal” i „Outside”; założył magazyny „TrailRunner” i „Adventure Sports” i współpracuje przy ich wydawaniu. Jest autorem Running Colorado’s Front Range.

Jim Montgomery

Jim Montgomery ustanowił dziesięć pływackich rekordów świata, jest dziewięciokrotnym mistrzem świata, czternastokrotnym mistrzem USA i zdobywcą siedmiu tytułów NCAA. Jako członek amerykańskiej reprezentacji olimpijskiej w Montrealu w 1976 roku zdobył trzy złote medale i jeden brąz. Jako pierwszy człowiek na świecie zszedł poniżej 50 sekund na 100 metrów stylem dowolnym, co porównywane jest do wyczynu Rogera Bannistera, który jako pierwszy w historii pobiegł bieg na milę w czasie poniżej czterech minut. W 1981 roku Jim stworzył Dallas Aquatic Masters, jeden z największych i cieszących się największą popularnością programów pływackich masters w USA, i do dziś jest głównym trenerem. Od 1998 roku pracuje również jako dyrektor sekcji pływackiej w prywatnej szkole Greenhill School w Dallas. W roku 1986 został uhonorowany członkostwem w International Swimming Hall of Fame (ISHOF, międzynarodowej galerii sław pływania), a w 2002 roku przyznano mu tytuł Trenera Roku Programu Masters USA. Rywalizował i prowadził zajęcia pływania w Japonii, Hongkongu, Brazylii, Anglii, Francji, Niemczech, Włoszech, Tajlandii, Meksyku, Finlandii, a także w całych Stanach Zjednoczonych. Mieszka w Dallas.

Steven Munatones

Były maratończyk pływacki oraz znany i doceniany trener. Był trenerem narodowej drużyny pływackiej USA na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w roku 2001, 2003, 2005 i 2007 oraz na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Wodach Otwartych w roku 2004. Jest redaktorem naczelnym „Daily News of Open Water Swimming” i twórcą anglojęzycznego słownika „Open Water Swimming Dictionary”. Munatones zarządza stroną internetową Międzynarodowej Galerii Sław Maratonów Pływackich. Był komentatorem dla telewizji NBC podczas maratonu pływackiego mężczyzn i kobiet na dziesięć kilometrów w trakcie Olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Podczas Igrzysk występował wielokrotnie jako ekspert na temat pływania na łamach różnych mediów amerykańskich. Artykuły jego autorstwa ukazywały się w „Swimming World”, „Australia Swimming” i „USMS Swimmer”. Co roku publikuje listę 100 Najważniejszych Biegów Płaywackich w Wodach Otwartych oraz 50 Najważniejszych Biegów Pływackich Ameryki. Jest twórca portali internetowych o pływaniu długodystansowym, w tym openwatersource.com oraz 10Kswim.com.Jest członkiem Technicznego Komitetu Pływania w Wodawch Otwartych FINA (FINA Technical Open Water Swimming Committee) – światowej organizacji zarządzającej pływaniem w wodach otwartych, z której porad i sugestii korzysta Amerykańska Unia Pływania Amatorskiego, organizacja USA Swimming i U.S. Masters Swimming.

Lee Parks

Bierze udział w wyścigach motocyklowych na całym świecie, odkąd skończył czternaście lat. Ma na swoim koncie mistrzostwo w WERA i wicemistrzostwo w AMA 125GP. Znakomity pisarz, redaktor, fotograf i instruktor jazdy. W latach 1995–2000 zrobił sobie przerwę w wyścigach i otworzył szkołę jazdy Advanced Riding Clinic, która cieszy się dużym uznaniem. Kolejnym krokiem było stworzenie Lee Parks Design zajmującej się z powodzeniem projektowaniem rękawic motocyklowych.

Tim Rogers

Zaczął biegać w 1996 roku. Dziś ma na swoim koncie 62 ukończone maratony w różnych częściach świata i jest rekordzistą Global Challenge (siedem maratonów ukończonych w najkrótszym czasie). Trenował tysiące biegaczy jako trener osobisty i za pośrednictwem internetu. Bierze udział w imprezach biegowych na całym świecie. Wielu osobom pomógł w ukończeniu maratonu w Londynie oraz innych biegów maratońskich w różnych zakątkach świata.

Arnold Schwarzenegger

Znany sportowiec, aktor i polityk urodził się w Austrii 30 lipca 1947 roku w miejscowości Thal koło Grazu. Miał 13 lat, gdy po raz pierwszy trafił na siłownię. W wieku 18 lat wygrał swój pierwszy konkurs kulturystyczny Mr. Europe wśród juniorów. Wystarczyło kolejnych pięć lat, by w 1970 roku osiągnął najważniejszy tytuł w kulturystyce – Mr. Olimpia. Został największym, najsławniejszym kulturystą świata. W 1983 roku został obywatelem Stanów Zjednoczonych. Siedmiokrotny zdobywca najbardziej prestiżowego tytułu w kulturystyce – Mr. Olimipa (w latach 1970–75 i w roku 1980). Gwiazda filmowa. Nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego debiutanta za rolę w filmie „Stay Hungry”. Odtwórca głównych ról w takich filmach jak: "Terminator", "Prawdziwe kłamstwa", "Pamięć absolutna" czy "Gliniarz w przedszkolu". Członek Partii Republikańskiej. Od 2003 roku Gubernator Kalifornii. Żonaty z Marią Shriver, siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy'ego. Ma czworo dzieci – dwóch synów i dwie córki. Wymiary Arnolda w szczytowej formie: Wzrost: 188 cm, Waga: 105 kg, Klatka: 145 cm, Talia: 86 cm, Biceps: 55 cm, Udo: 72 cm, Łydka: 50 cm.

Steve Trew

Po raz pierwszy wystartował w triatlonie 25 lat temu i to odmieniło jego życie. Wcześniej startował w zawodach pływackich, rowerowych i biegowych. Jako nauczyciel oraz trener pływania i biegania zajął się treningiem triatlonowym. Był dyrektorem treningowym oraz trenerem drużyny narodowej Wielkiej Brytanii, ma też spore doświadczenie w pracy z drużynami narodowymi – juniorów i seniorów z różnych krajów. Od 1984 roku organizuje triatlonowe obozy treningowe w Wielkiej Brytanii, a od 1987 roku na całym świecie. Współpracował też jako trener z federacjami narodowymi za granicą i pomagał Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu i Międzynarodowej Unii Triatlonu w organizacji olimpijskich obozów solidarności. Jako inicjator i autor programu nauczania dla trenerów Brytyjskiego Stowarzyszenia Triatlonowego, odpowiedzialny za rozwój i wysoki poziom kursów, jest współtwórcą systemu edukacji trenerskiej w Irlandii, Hongkongu, państwach byłej Jugosławii, Izraelu oraz RPA. W 2002 roku komentował zawody triatlonowe i pływackie podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów. Dwa lata później telewizja BBC zaprosiła go do komentowania igrzysk olimpijskich w Atenach. Na igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2006 roku towarzyszył walijskiej drużynie triatlonowej jako menedżer. Wielokrotnie komentował na żywo Maraton Londyński, zawody organizowane przez Międzynarodową Unię Triatlonu oraz mistrzostwa świata.Dzięki udziałom w zawodach triatlonowych oraz pracy trenera i komentatora sportowego miał szansę zwiedzić niemal cały świat, poznać wielu wybitnych sportowców i trenerów.

Karol Werner

Karol Werner rowerem przejechał ponad 40 tysięcy kilometrów. Zwiedził 27 krajów, które uwiecznił na 25 tysiącach zdjęć. Prowadzi jeden z najpopularniejszych podróżniczych blogów w Polsce – „Kołem Się Toczy”, na którym prezentuje relacje z wypraw i porady dla podróżników. W 2013 roku otrzymał główne wyróżnienie w prestiżowym konkursie na Blog Roku i tytuł Dziennikarza Obywatelskiego.

Robert Wicks

Motocyklista z zamiłowania, poszukiwacz przygód, fotograf, pisarz. Na dwóch kołach, odwiedził ponad 50 państw, między innymi Mozambik, Islandię, Peru i Japonię. Wspiął się na Kilimandżaro, lata na paralotni. Autor pięciu książek z cyklu „Wyprawy motocyklowe”. Jest stałym prelegentem na spotkaniach motocyklowych i podróżniczych. Wychował się w Republice Południowej Afryki, a obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii.

Brenda Wright

Wiceprzewodnicząca programu rozwoju INTERVENT USA i promotorka zdrowia. Opracowała wszechstronny program aktywizowania stylu życia do rozpowszechniania w miejscach pracy, siłowniach, ośrodkach zdrowia, klinikach, szpitalach i agencjach rządowych.

Lennard Zinn

Startuje w wyścigach kolarskich, buduje ramy i pisze poradniki o naprawach rowerów. Od dziecka jeździ na dwóch kółkach, na nartach i pływa kajakiem. Dłubanie, rozkręcanie, skręcanie i znów rozkręcanie urządzeń mechanicznych to jego życiowa pasja. Ukończył wydział fizyki i zaczął pracować w zespole przygotowującym do startów olimpijską drużynę kolarską. Później budował ramy do rowerów górskich, szosowych i triatlonowych w firmie Tom Ritchey. Od 1982 roku produkuje rowery pod własną marką – Zinn. Publikuje artykuły na łamach "VeloNews" i nadzoruje pion tekstów technicznych. Opublikowane przez niego książki to: Zinn & the Art of Road Bike Maintenance (VeloPress, 2009), Zinn & the Art of Triathlon Bikes (VeloPress, 2007), Zinn's Cycling Primer (VeloPress, 2004), Mountain Bike Performance Handbook (MBI, 1998) oraz Mountain Bike Owner's Manual (VeloPress, 1998).