"Pływanie w wodach otwartych" - Steven Munatones


Pigułka wiedzy przydatna dla każdego - od nowicjuszy po profesjonalistów. Zawiera kompletny opis technik i taktyk wyścigowych, planów treningowych i zawodów, w jakich możesz startować.


Książka, która pomoże ci poznać i trenować pływanie w otwartych akwenach. Zawiera informacje i zalecenia wynikające z obserwacji najlepszych sportowców podczas treningów i zawodów, solidne podstawy naukowe, a także doświadczenia mistrza świata, który przez ostatnie 40 lat pływał w dziesiątkach krajów na pięciu kontynentach.
W książce szczegółowo omówiono trening na basenie, techniki stylu dowolnego i specjalistyczny trening w wodach otwartych dla każdej kategorii dystansowej. W książce zawarto także informacje, jaki sprzęt i wyposażenie pomogą ci osiągnąć sukces - co przyda się w pływaniu solo, a co podczas zawodów.

Kup książkę za 25,00 zł zamiast 45,00 zł

Znajdziesz tu również sporo informacji o logistyce, przygotowaniu fizycznym i psychicznym rok, miesiąc i dzień przed zawodami. Zdyscyplinowany trening z czasem przyniesie efekty nie tylko w postaci coraz lepszych warunków fizycznych, lecz także pewność siebie, która pozwoli ci w pełni wykorzystać twój potencjał.


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Steven Munatones
Steven Munatones

Były maratończyk pływacki oraz znany i doceniany trener. Był trenerem narodowej drużyny pływackiej USA na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w roku 2001, 2003, 2005 i 2007 oraz na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Wodach Otwartych w roku 2004. Jest redaktorem naczelnym „Daily News of Open Water Swimming” i twórcą anglojęzycznego słownika „Open Water Swimming Dictionary”.

Munatones zarządza stroną internetową Międzynarodowej Galerii Sław Maratonów Pływackich. Był komentatorem dla telewizji NBC podczas maratonu pływackiego mężczyzn i kobiet na dziesięć kilometrów w trakcie Olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Podczas Igrzysk występował wielokrotnie jako ekspert na temat pływania na łamach różnych mediów amerykańskich. Artykuły jego autorstwa ukazywały się w „Swimming World”, „Australia Swimming” i „USMS Swimmer”. Co roku publikuje listę 100 Najważniejszych Biegów Płaywackich w Wodach Otwartych oraz 50 Najważniejszych Biegów Pływackich Ameryki. Jest twórca portali internetowych o pływaniu długodystansowym, w tym openwatersource.com oraz 10Kswim.com.

Jest członkiem Technicznego Komitetu Pływania w Wodawch Otwartych FINA (FINA Technical Open Water Swimming Committee) – światowej organizacji zarządzającej pływaniem w wodach otwartych, z której porad i sugestii korzysta Amerykańska Unia Pływania Amatorskiego, organizacja USA Swimming i U.S. Masters Swimming.