"Triatlon. Biblia treningu" - Joe Friel

Dla nowicjusza i rozwijającego skrzydła juniora i mistrza w swojej grupie wiekowej i zawodnika występującego na szczeblu elitarnym - ta książka zawiera wszelkie informacje, jakie są ci potrzebne, by osiągnąć sukces w triatlonie.


Układ książki umożliwia czytelnikowi odnajdywanie szczegółowych informacji na temat dowolnego problemu. Co się robi na tydzień przed zawodami? Jakie pokarmy najlepiej zaspokajają wszystkie potrzeby narażonego na wysiłek organizmu? Jak wybrać dystans na jakim się ścigać? Z jaką intensywnością ćwiczyć i jak radzić sobie ze zmęczeniem? W jednej książce zostały zgromadzone doświadczenia z ponad ćwierć wieku startów w zawodach, trenowania innych i analizy wszelkich okruchów wiedzy na temat sprawności fizycznej.

Kup książkę za 38,40 zł zamiast 54,90 zł

Trenowanie trzech dyscyplin sportu jest bardziej czasochłonne niż przygotowanie się do 10-kilometrowego biegu. A ponieważ triatloniści muszą znaleźć w swych napiętych harmonogramach czas na pracę zawodową, życie rodzinne i mnóstwo innych spraw, warto dostępny czas wykorzystać maksymalnie na mądre trenowanie. W tych wysiłkach pomoże ci ta książka.


KUP TERAZ


Recenzje książki


Autorzy:

Joe Friel
Joe Friel

Założyciel i prezes stowarzyszenia Training Bible Coaching skupiającego trenerów dyscyplin wytrzymałościowych z całego świata. Zawodnicy objęci programem Training Bible Coaching to zarówno osoby trenujące w celach rekreacyjnych, jak i elita – triatloniści, duatloniści, kolarze górscy, biegacze i pływacy.

Joe Friel dysponuje ogromnym doświadczeniem trenerskim. Opiekuje się zawodnikami wytrzymałościowymi od 1980 roku. Wśród jego podopiecznych są zarówno nowicjusze, elitarni amatorzy, jak i zawodowcy, między innymi zwycięzca triatlonu na dystansie Ironman, mistrzowie Stanów Zjednoczonych i innych krajów, zawodnicy startujący w mistrzostwach świata, a także olimpijczyk.

Poza „Biblią treningu kolarza górskiego” Joe napisał także „The Cyclist’s Training Bible”, „Cycling Past 50”, „Precision Heart Rate Training” (współautor), „TRIATLON biblia treningu”, „Going Long: Training for Ironman-Distance Triathlons” (współautor), „Dieta dla aktywnych” (współautor), „Your First Triatlon” i „Total Heart Rate Training”. Redaguje serię Ultrafit Multisport Training wydawaną przez VeloPress.

Jest magistrem wychowania fizycznego oraz dyplomowanym trenerem zawodników elitarnych, mającym certyfikat związków USA Triatlon i USA Cycling. Współdziałał przy ustanowieniu Amerykańskiej Narodowej Komisji Treningu Triatlonowego, przez dwie kadencje również jej przewodniczył.

Prowadzi stałe kolumny w czasopismach „Inside Triatlon” i „VeloNews”, pisze też artykuły dla innych międzynarodowych czasopism i witryn internetowych. Jego opinie dotyczące treningu w sportach wytrzymałościowych są niezwykle popularne i często cytowane w mediach. Znalazły się m.in. w takich publikacjach, jak „Runner’s World”, „Outside”, „Triathlete”, „220”, „Women’s Sports & Fitness”, „Men’s Fitness”, „American Health”, „Masters Sports”, „Walking”, „Bicycling”, „New York Times”, a nawet w „Vogue”. Organizuje coroczne seminaria i obozy treningowe oraz wyścigowe dla zawodników wytrzymałościowych. Świadczy usługi doradcze firmom działającym w branży fitness oraz organom administracji publicznej.

W swojej karierze zawodnika startującego w grupach wiekowych zdobył tytuł mistrza triatlonu w kategorii Masters stanu Kolorado, mistrza w grupie wiekowej w regionie Gór Skalistych i Południowego Zachodu, zakwalifikował się wielokrotnie do drużyn krajowych, reprezentował Stany Zjednoczone na mistrzostwach świata. Startuje również w wyścigach kolarskich organizowanych przez USA Cycling.

Z Joe Frielem możesz się skontaktować poprzez jego stronę internetową www.trainingbible.com.