"Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce" - S.Blair, W.Ettinger, B.Wright


Nasze ciało zaczyna się starzeć tuż po osiągnięciu dojrzałości. Brak aktywności fizycznej powoduje szybszy spadek kondycji mięśniowej, aerobowej oraz funkcjonalnej, czyli możliwości wykonywania podstawowych czynności.


Książka Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce to przewodnik po różnych aspektach aktywności, które pomagają poprawić stan zdrowia i znów poczuć życiową energię.

Dla autorów książki aktywność fizyczna jest ciągiem zdarzeń psychofizycznych, którego początkiem jest pojawienie się w głowie myśli o zmianie trybu życia. W dalszej kolejności przychodzi czas na podjęcie decyzji i konsekwentne realizowanie własnych postanowień. Dzielą proces zmiany na etapy i w łagodny sposób przeprowadzają czytelnika przez każdy z nich. W książce omówiono aspekty psychologiczne aktywności, oraz kwestię asertywnej komunikacji. Nie zabrakło również opisu różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych, odpowiedniego przedziału pułapu tlenowego oraz rezultatów, jakie możemy osiągnąć pobudzając nasz organizm.

Kup książkę za 29 zł zamiast 49,90 zł

Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce pomaga w podjęciu aktywności fizycznej. To szansa na poprawę stanu zdrowia, zastrzyk energii, wyeliminowanie chorób i stresu. To wzrost samooceny i poczucia atrakcyjności oraz lepsza kontrola nad ciałem. To również pretekst, by poznać nowych, ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. To przepis na to, jak zyskać formę za pomocą na co dzień wykonywanych prostych czynności. Dzięki niej aktywność fizyczna staje się nawykiem i nierozerwalną częścią życia.


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Stecen Blair
Stecen Blair

Dyrektor i prezes zarządu Instytutu Coopera. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie epidemiologów specjalizujących się w dziedzinie aktywności fizycznej i zdrowia. Kierował Amerykańskim Collegem Medycyny Sportowej i Narodową Koalicją Promowania Aktywności Fizycznej.


Brenda Wright
Brenda Wright

Wiceprzewodnicząca programu rozwoju INTERVENT USA i promotorka zdrowia. Opracowała wszechstronny program aktywizowania stylu życia do rozpowszechniania w miejscach pracy, siłowniach, ośrodkach zdrowia, klinikach, szpitalach i agencjach rządowych.Walter Ettinger
Walter Ettinger

Lekarz i profesor uniwersytecki specjalizujący się w gerontologii. Jest certyfikowanym specjalistą w zakresie starzenia się ludzi oraz układu kostnego i mięśniowego. Autor artykułów o znaczeniu i bezpieczeństwie uprawiania ćwiczeń fizycznych przez osoby cierpiące na artretyzm.