"Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa" - David L. Hough

Bezpieczna jazda wymaga nieustannej uwagi, a proces uczenia się nie ma końca. To książka dla tych, którzy mają niezaspokojoną potrzebę doskonalenia swoich umiejętności.


W drugiej części legendarnego "Motocyklisty doskonałego" znalazło się rozszerzenie tematów omawianych w pierwszej części i nowe, nie opisywane wcześniej przez Davida L. Hougha zagadnienia.

Kup książkę za 34,95 zł zamiast 49,95 zł

Istnieje sekret związany z zaawansowanymi technikami jazdy: dotyczy on sfery mentalnej, a nie fizycznej. Techniki związane z ciałem można cały czas szlifować, najważniejsze są umiejętność obserwacji, przewidywania i planowania oraz synchronizacja, a nie siła mięśni.Nie chodzi już tylko o panowanie nad pojazdem, ale też o kontrolowanie sytuacji wokół siebie. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że doskonałość w prowadzeniu motocykla osiąga się, zdobywając wiedzę oraz wieloletnią praktykę. Aby stać się perfekcyjnym motocyklistą, trzeba poznać techniki kontrolowania ryzyka, ćwiczyć nabyte umiejętności i zgłębiać nowe.


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

David L. Hough
David L. Hough

Od lat jeździ na motocyklu, od lat także pisze o swojej pasji jako dziennikarz. Przejechał na dwóch kołach całą Amerykę Północną i Europę, był również na motocyklowej wyprawie w RPA.

Sam remontuje i naprawia swoje maszyny, jeździ także z wózkiem bocznym. W trudnym terenie radzi sobie równie dobrze, jak na szosie. Wszystko, co opisuje w książce, wynika z długoletniego doświadczenia.

Blisko trzydzieści lat w siodle pozwoliło mu opracować i opisać w cyklu artykułów techniki i ćwiczenia pozwalające doskonalić technikę jazdy i unikać wypadków. Publikował w wielu pismach. Najbardziej znany jest jego cykl artykułów “Proficient Motorcycling” (“Motocyklista doskonały”) w miesięczniku "Motorcycle Consumer News". Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami amerykańskiej Motorcycle Safety Foundation (MSF). Poza dziennikarstwem David zawodowo zajmuje się sporządzaniem ilustracji technicznych. Jest także fotografem i rysownikiem instrukcji, m.in. dla przemysłu lotniczego. Jego artykuły, podobnie jak książka “Motocyklista doskonały”, ilustrowane są jego własnymi zdjęciami i znakomitymi rysunkami.

David stworzył pierwszy w historii pełny program szkolenia dla osób prowadzących motocykle z wózkami bocznymi. Jest także konsultantem do spraw bezpieczeństwa MSF i innych amerykańskich oraz europejskich fundacji i stowarzyszeń promujących bezpieczną jazdę na motocyklu.