"Greenpeace" - Rex Weyler

Historia nie czeka na ludzi, którzy zmieniają świat ani na twórców, aby go uporządkowali, ale przetacza się po nich z taką samą nonszalancją z jaką grzebie imperia. Poznaj opowieść o tym, jak mimo przeszkód grupa ludzi zmieniła świat.

Wszelkie zmiany w porządku świata wynikają z nagłego zderzenia się z historią artystów i niedostosowanych społecznie buntowników, którzy albo próbują sobie z nią poradzić, albo sieją w niej chaos. W każdym przypadku zmieniają podstawy, docierają do samego sedna. Włączają się do odwiecznej walki między duchem a materią: identyfikują się z duchem, jednak materia krępuje ich działania. 

Kup książkę za 10,00 zł zamiast 69,00 zł

Ci, którzy zmieniają świat nie planują tego. Planujący racjonaliści przychodzą później, w towarzystwie krytyków i filozofów społecznych, aby posprzątać i odebrać nagrody. Zjawiają się biurokraci, wymyślają systemy. Ludzie zmieniający świat to matki, które nie mogą patrzeć na krzywdę swoich dzieci i ojcowie, którzy mają dość władzy maluczkich i tyranów. 


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Rex Weyler
Rex Weyler

Dziennikarz, pisarz i ekolog. Urodził się w Denver w stanie Kolorado w 1947 roku, chodził do szkoły średniej w Midland w Teksasie, a następnie do Occidental College w Los Angeles.

W 1967 roku pracował jako uczeń w zakładach Lockheed, ale porzucił mechanikę dla kariery dziennikarskiej. W 1969 roku opublikował swoją pierwszą książkę, dyskurs pacyfistyczny ilustrowany zimowymi zdjęciami kalifornijskiej Yosemite Valley.

W 1972 roku wyemigrował do Kanady, gdzie pracował dla "North Shore News" z północnego Vancouveru. W Greenpeace działał od 1973 roku. Wyruszył na pierwszą kampanię w obronie wielorybów, był redaktorem "Kronik Greenpeace'u", pierwszego miesięcznika organizacji, oraz współzałożycielem Greenpeace International, który powstał w 1979 roku. Jego zdjęcia i artykuły pomagały propagować idee Greenpeace'u na całym świecie. Weyler otrzymał nominację do nagrody Pulitzera za historię rdzennych ludów Ameryki zatytułowaną Blood of the Land. Był współautorem klasycznego poradnika survivalu „Chop Wood, Carry Water” oraz współzałożycielem Hollyhock Educational Centre na wyspie Cortes w Kolumbii Brytyjskiej, zajmującego się m.in. badaniami środowiska i osobowości.

Jest to najważniejsze tego typu centrum w Kanadzie. Weyler współpracuje z Dragonfly Media w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, pisze do gazet i magazynów, m.in.: "New York Timesa", "The Smithsoniana", "Rolling Stone'a" i "National Geographic", a jego artykuły są często wznawiane i powielane w internecie. Mieszka w Vancouverze w Kolumbii Brytyjskiej, jest żonaty, ma trzech synów.