Równowaga i wyśrodkowanie punktu ciężkości to najlepszy początek uprawiania każdego sportu, szczególnie biegania. Dwa największe błędy popełniane przez biegaczy to uderzanie piętą podczas biegu oraz używanie przesadnie dużej siły. Prowadzą one do zbyt dużego przesunięcia środka ciężkości ciała przy każdym kroku, a to z kolei skutkuje zmniejszeniem efektywności i znacznie mocniejszymi uderzeniami, skręceniem ciała oraz napięciem mięśni i ścięgien.
Książka Bieganie naturalne to efekt trzydziestu lat pracy ze sportowcami. Jej źródłem są badania naukowe, obserwacje i doświadczenia. Zapisano w niej wnioski z badań pracy stóp i biomechaniki. To również rezultat przyglądania się urazom poszczególnych biegaczy, znajdowania ich przyczyn oraz dążenia do zapobiegania im.
Książka składa się z wyjaśnienia, czym jest bieganie naturalne, dlaczego warto się na taki tryb biegania przestawić i jak to zrobić w praktyce. Wykorzystując liczne badania prezentuje i sprawdza działanie tej techniki. Tłumaczy również biomechanikę stopy oraz fizykę biegu. Analizuje urazy związane z bieganiem oraz wpływ nienaturalnych czynników zewnętrznych. Autor prezentuje konkretne ćwiczenia, które pomogą ulepszyć technikę i konkretny, ośmiotygodniowy plan treningowy. Bieganie naturalne uczy ludzi, w jaki sposób biegać lepiej, wydajniej i jak eliminować urazy. Bo chociaż od lat siedemdziesiątych buty zmieniały się niejednokrotnie, to procentowa liczba urazów nie spadła.
Czym jest bieganie naturalne
Bieganie wydaje się jedną z najbardziej naturalnych czynności wykonywanych przez ludzi, ale czy to od razu sprawia, że biegając biegamy naturalnie? Autor szczegółowo wyjaśnia czym jest bieganie naturalne, opisuje też ewolucję biegania oraz rozmaite trendy w tworzeniu obuwia dla biegaczy. Zachęca, byśmy obserwowali siebie i innych, dostrzegali te elementy techniki, nad którymi warto popracować – nadmierne wychylenia poszczególnych części ciała na jedną ze stron czy krzywo stawiane stopy. Książka daje wskazówki, pomocne przy autoanalizie biegowej postawy i korygowaniu błędów. Z książką przestudiujesz ruchy poszczególnych elementów ciała podczas chodu, biegu i sprintu. Osobny rozdział poświęcony jest biomechanice stopy i najczęstszym rodzajom nieprawidłowości w ich budowie. Abshire daje ci kolejne narzędzia do sprawdzenia, czy poszczególne problemy mogą dotyczyć ciebie. Omawia wpływ obuwia na technikę biegu i pokazuje, jak biegać, by nie lądować na pięcie. Aby zmiany wprowadzać w życie stopniowo otrzymujesz też kompletny plan treningowy, ćwiczenia siłowe, sprawnościowe i rozciągające. Dzięki książce zredukujesz lub wyeliminujesz ryzyko kontuzji.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.