"Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego" (wydanie 2)


Rower jest jak zegarek. Można go rozłożyć, ale gdy po złożeniu pozostanie jedna śrubka, wiedz, że coś się dzieje. Okazuje się, że serwisowanie współczesnego bicykla, podobnie jak zegarmistrzostwo, jest sztuką. 


Dzięki Lennardowi Zinnowi, wirtuozowi roweru, każdy z nas może się dowiedzieć, co w jednośladzie piszczy, rozłożyć go na części pierwsze i złożyć tak, by wszystkie śrubki odnalazły swoje miejsce.


Drugie wydanie książki “Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego” to tłumaczenie piątej edycji amerykańskiego oryginału. Czytelnik znajdzie w niej:

  • szereg instrukcji do samodzielnej naprawy roweru i serwisu ram, widelców, łańcuchów, przerzutek, hamulców, mechanizmów korbowych, kół, pedałów i innych elementów roweru,

  • porady dotyczące narzędzi, przeglądu roweru przed wyjazdem oraz napraw w ekstremalnych warunkach,

  • rozbudowane w stosunku do poprzedniego wydania działy poświęcone naprawie i konserwacji amortyzatorów oraz hamulców,

  • podpowiedzi, co zrobić w nagłych sytuacjach, gdy wydaje się, że zrobić już nie można nic.

Kup książkę za 37,80 zł zamiast 54,00 zł

Zinn, niczym mistrz kuchni, zdradza swoje tajne sztuczki, które mogą zaskoczyć niejednego rowerowego wyjadacza. Wszystko to doprawione dawką dobrego poczucia humoru.


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Lennard Zinn
Lennard Zinn

Startuje w wyścigach kolarskich, buduje ramy i pisze poradniki o naprawach rowerów. Od dziecka jeździ na dwóch kółkach, na nartach i pływa kajakiem. Dłubanie, rozkręcanie, skręcanie i znów rozkręcanie urządzeń mechanicznych to jego życiowa pasja. Ukończył wydział fizyki i zaczął pracować w zespole przygotowującym do startów olimpijską drużynę kolarską. Później budował ramy do rowerów górskich, szosowych i triatlonowych w firmie Tom Ritchey. Od 1982 roku produkuje rowery pod własną marką – Zinn. Publikuje artykuły na łamach "VeloNews" i nadzoruje pion tekstów technicznych. Opublikowane przez niego książki to: Zinn & the Art of Road Bike Maintenance (VeloPress, 2009), Zinn & the Art of Triathlon Bikes (VeloPress, 2007), Zinn's Cycling Primer (VeloPress, 2004), Mountain Bike Performance Handbook (MBI, 1998) oraz Mountain Bike Owner's Manual (VeloPress, 1998).