"Przewodnik po bieganiu ultra" - Hal Koerner, Adam W. Chase


Hal Koerner na przykładzie własnych doświadczeń przedstawia najważniejsze elementy przygotowań do zawodów ultra.


Nieważne, czy jesteś debiutantem, czy wytrawnym ultrasem, rzeczowe rady Hala dodadzą ci pewności siebie, dzięki której dotrzesz do mety albo ustanowisz nowy życiowy rekord - pisze Scott Jurek w przedmowie do książki Przewodnik po bieganiu ultra Hala Koernera. Książka Koernera to napisany lekkim językiem poradnik wspierający biegaczy w drodze do mety na dystansie ultra. Zawiera zarówno podstawowe porady przydatne w ultramaratonach, jak i wskazówki wynikające z doświadczeń zebranych podczas ponad setki biegów długodystansowych, w których autor brał udział. Poradnik urozmaicają inspirujące anegdoty Koernera o jego przygodach ze startów w poszczególnych zawodach. Czytelnik dowiaduje się, jak się przygotować do ultramaratonu, może także skorzystać z proponowanych przez Koernera planów treningowych. Autor pokazuje, na jakie aspekty zwracać uwagę przy doborze sportowego ubioru, jak skompletować niezbędnik i do czego najlepiej go spakować.

Kup książkę za 19,90 zł zamiast 24,90 zł

Koerner nie pozwala czytelnikowi zapomnieć o najważniejszych elementach na długich dystansach - odpowiednim jedzeniu i nawadnianiu organizmu. Wspiera biegacza w opanowaniu lęku towarzyszącego startom w dzikich rejonach, przypominając jednocześnie o zaopatrzeniu w wazelinę i zestaw do przebijania pęcherzy. Nie jest to książka, która czaruje ultrabiegową rzeczywistość - autor pokazuje problemy, jakie mogą stanąć przed zawodnikiem i pomaga je rozwiązywać.


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Hal Koerner
Hal Koerner

Hal Koerner jest jednym z zaledwie dwóch ultramaratończyków w historii, którzy wygrali zarówno Western States 100-Mile Endurance Run (w roku 2007 i 2009), jak i Hardrock 100 Endurance Run. Ukończył także ponad 130 ultramaratonów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. W 2013 roku wraz z Mikiem Wolfem ustanowili rekord szlaku Johna Muira w Californi. 211 mil po górach Sierra Nevada przebiegli w trzy dni, dziewięć godzin i pięć minut. Rok później ich rekord pobił Leor Pantilat.