"Pływanie. Droga do mistrzostwa" - Jim Montgomery i Mo Chambers

Pomoc w dążeniu do osiągnięcia sukcesów na każdym poziomie pływania. Regularnym bywalcom na basenie pomoże prawidłowo wykonywać nawroty, a świeżo upieczone szkolne gwiazdy przygotuje do udziału w zawodach w otwartej wodzie.


Zacznij od wizji i zaplanuj treningi. Bez względu na to, jakie są twoje ambicje pływackie, masz teraz szansę poznać proces, dzięki któremu Jim Montgomery zdobył olimpijskie złoto. Książka szczegółowo opisuje technikę wszystkich czterech stylów, budując fundament dla dalszych sukcesów. Znajdziesz tu również wskazówki dotyczące oddychania i równowagi, planowania treningów i ćwiczeń na lądzie.
Twoja pływacka podróż rozpocznie się od wyznaczenia sobie celów. Nie musi to być od razu start w olimpiadzie, wystarczy szlifowanie drobnych elementów małymi kroczkami. Podstawą sukcesu w pływaniu jest również zrozumienie, na czym polegają równowaga ciała, spokojne oddychanie oraz efektywna technika. Jeśli bierzesz udział w zawodach lub chcesz poprawić swoje wyniki, musisz nauczyć się odpychać od ścianek basenu szybko, sprężyście i przy minimalnym oporze.

Kup książkę za 27,95 zł zamiast 39,95 zł

Opisy procesu nawracania w basenie i zdjęcia poszczególnych etapów przekonają cię, że wykonanie nawrotu jest o wiele prostsze niż się wydaje.

Pora wskakiwać do wody!


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Mo Chambers
Mo Chambers

Pracowała jako programistka w korporacji w Dolinie Krzemowej. W wieku trzydziestu lat podjęła dodatkową pracę jako nauczyciel pływania dla osób dorosłych w miejscowym klubie fitness. Niecały rok później rzuciła pracę programisty na rzecz trenowania pływaków. Ta praca szybko stała się jej wielką pasją, która przyniosła Mo międzynarodowe uznanie. Stanęła na czele klubu Mountain View Masters Swim Club i w siedem lat rozwinęła go od poziomu trzydziestu do ponad trzystu pięćdziesięciu członków. W latach 1993–94 współpracowała ze słynnymi trenerami pływackimi Richardem Quickiem i Billem Boomerem, trenując żeńską sekcję pływacką Stanford University. W roku 1996 zdobyła tytuł Trenera Roku USMS. Jest autorką licznych artykułów o pływaniu. Mieszka w Vancouver, w stanie Waszyngton.


Jim Montgomery
Jim Montgomery

Jim Montgomery ustanowił dziesięć pływackich rekordów świata, jest dziewięciokrotnym mistrzem świata, czternastokrotnym mistrzem USA i zdobywcą siedmiu tytułów NCAA.

Jako członek amerykańskiej reprezentacji olimpijskiej w Montrealu w 1976 roku zdobył trzy złote medale i jeden brąz. Jako pierwszy człowiek na świecie zszedł poniżej 50 sekund na 100 metrów stylem dowolnym, co porównywane jest do wyczynu Rogera Bannistera, który jako pierwszy w historii pobiegł bieg na milę w czasie poniżej czterech minut. W 1981 roku Jim stworzył Dallas Aquatic Masters, jeden z największych i cieszących się największą popularnością programów pływackich masters w USA, i do dziś jest głównym trenerem. Od 1998 roku pracuje również jako dyrektor sekcji pływackiej w prywatnej szkole Greenhill School w Dallas. W roku 1986 został uhonorowany członkostwem w International Swimming Hall of Fame (ISHOF, międzynarodowej galerii sław pływania), a w 2002 roku przyznano mu tytuł Trenera Roku Programu Masters USA. Rywalizował i prowadził zajęcia pływania w Japonii, Hongkongu, Brazylii, Anglii, Francji, Niemczech, Włoszech, Tajlandii, Meksyku, Finlandii, a także w całych Stanach Zjednoczonych. Mieszka w Dallas.