"Pełna kontrola" - Lee Parks


Pełną kontrolę wydaliśmy po raz pierwszy w 2010 roku. Dość szybko ustalony z jej amerykańskim wydawcą nakład się wyczerpał. Namawiani przez naszych klientów postanowiliśmy wznowić jej polską edycję.


Książka Lee Parksa to obok Motocyklisty doskonałego Davida L. Hougha i Przyspieszenia Keitha Code’a najbardziej znany poradnik dotyczący techniki jazdy na motocyklu. Zawarto w nim wskazówki, jak nauczyć się kontroli nad motocyklem – co zrobić, by motocykl jechał tam, gdzie chcemy i wtedy, kiedy chcemy. Skupia się na technikach jazdy ulicznej, nie torowej. Czytelnik uczy się samodzielnie diagnozować problemy i korygować popełniane przez siebie błędy.Poradnik Parksa składa się z pięciu części. Pierwsza zawiera zagadnienia dotyczące dynamiki podwozia i wytłumaczenie zasad fizyki. Druga poświęcona jest psychologii jazdy, tym jak umysł reaguje na strach, kłębiące się w głowie myśli oraz na zaawansowane techniki jazdy moto-cyklem. Część trzecia w prosty i przejrzysty sposób opisuje konkretne sposoby panowania nad motocyklem. Czwarta poświęcona jest przygotowaniu motocykla do jazdy wyczynowej. Piąta to przygotowanie motocyklisty – zalecenia odnośnie stroju i akcesoriów motocyklowych.

Kup książkę za 34,90 zł zamiast 49,90 zł

Z Pełnej kontroli można korzystać tak, jak korzysta się z książek kulinarnych – wracać do niej za każdym razem, gdy nie jest się pewnym przepisu na dobrą jazdę.


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Lee Parks
Lee Parks

Bierze udział w wyścigach motocyklowych na całym świecie, odkąd skończył czternaście lat. Ma na swoim koncie mistrzostwo w WERA i wicemistrzostwo w AMA 125GP. Znakomity pisarz, redaktor, fotograf i instruktor jazdy. W latach 1995–2000 zrobił sobie przerwę w wyścigach i otworzył szkołę jazdy Advanced Riding Clinic, która cieszy się dużym uznaniem. Kolejnym krokiem było stworzenie Lee Parks Design zajmującej się z powodzeniem projektowaniem rękawic motocyklowych.