"Kołem się toczy. Przez Kaukaz i Bliski Wschód" - Karol Werner


Droga, rower i ludzie spotykani w kolejnych odwiedzanych przez podróżnika miejscach - książka Karola Wernera to zapis rowerowej wyprawy przez Gruzję, Armenię, Iran, Irak i Turcję. 


Każdego dnia coraz dalej na południe. Przez kolejne rozległe pasma gór, głuche, zdające się nie mieć końca równiny i wypalone pustynie. Z każdym dniem ziemia jest coraz mocniej rozgrzana, a krajobrazy coraz mniej przypominają te europejskie. Zmieniają się potrawy i płaskorzeźby na ścianach świątyń. Zmieniają się też spotykani ludzie z ich obyczajowościę i upodobaniami. Pierwiastkiem łączącym jest podróżnik, jego aparat i jego opowieść. Wszystkie odmienności łączą się w jego głowie, oku spoglądającym przez soczewkę aparatu i snutej historii o niezapomnianej wyprawie.

Spotkania z ludźmi układają się w krótkie historie tworzące oś przygody. Szalona jazda z Armanem przez Tabriz, posiłek z młodymi żołnierzami przy drodze do Tatew, czy jazda ziłem z zataczającym się od ilości spalin w kabinie kierowcą budzą emocje i zapadają w pamięć.

Kup książkę za 17,40 zł zamiast 24,90 zł

To pierwsza książka autora bloga Kołem Się Toczy (kolemsietoczy.pl), docenionego głównym wyróżnieniem w ostatniej edycji prestiżowego konkursu Blog Roku 2013 organizowanego przez Onet.pl.


KUP TERAZ


Recenzje książkiPatroni medialni:
Patroni medialni:

Autorzy:

Karol Werner
Karol Werner

Karol Werner rowerem przejechał ponad 40 tysięcy kilometrów. Zwiedził 27 krajów, które uwiecznił na 25 tysiącach zdjęć. Prowadzi jeden z najpopularniejszych podróżniczych blogów w Polsce – „Kołem Się Toczy”, na którym prezentuje relacje z wypraw i porady dla podróżników. W 2013 roku otrzymał główne wyróżnienie w prestiżowym konkursie na Blog Roku i tytuł Dziennikarza Obywatelskiego.