"Jazda rowerem górskim" - Brian Lopes (wydanie I)


Zastanów się, jak chcesz jeździć rowerem górskim, a potem korzystaj z technik opracowanych przez Briana Lopesa i ćwicz je świadomie. Dzięki tym ćwiczeniom udoskonalisz nawyki. Zdobywaj doświadczenie i pewność siebie.


Kiedy pierwszy raz wsiadłeś na rower górski, rozpocząłeś niekończącą się drogę pracy nad sobą i świetnej zabawy. Najprzyjemniejsze okazują się być chwile, gdy twoje umiejętności pozwalają ci sprostać wyzwaniu. A gdy wciąż się doskonalisz, wyzwania stają się większe. Początkujący i mistrzowie czują tego samego kopa. Kiedy po raz pierwszy uda ci się przeskoczyć niewielką przeszkodę będziesz się czuł tak, jak Dave Watson, kiedy finiszował 10 metrów przed peletonem w czasie Tour de France. Stopniowo będziesz radził sobie w terenie coraz lepiej, współpracował z podłożem jak surfer z falą.

Kup książkę za 14,00 zł zamiast 46,00 zł

W doskonaleniu umiejętności oraz zdobywaniu pewności siebie i kolejnych celów pomaga napisana w niepowtarzalny sposób książka Briana Lopesa i Lee McCormacka "Jazda rowerem górskim".


KUP TERAZ


Autorzy:

Lee McCormack
Lee McCormack

Doświadczony dziennikarz od lat zajmujący się tematyką kolarstwa górskiego. Pisał dla „Bike”, „Mountain Bike Action”, „Twentysix”, „Flow” i „Mountain Biking”. Swoje teksty publikuje także na stronie internetowej www.leelikesbikes.com, odwiedzanej przez tysiące rowerzystów i fanów sportów rowerowych z całego świata.

McCormack zdobył za swoje teksty wiele nagród i wyróżnień, był także członkiem zespołu, który w 1998 r. otrzymał Nagrodę Pulitzera. Jeździ na rowerze i uprawia wszystkie dyscypliny kolarstwa górskiego. Przez wiele lat startował w zawodach downhillowych i slalomach, a dzięki współpracy z Brianem Lopesem w czasie pisania tej książki znacznie podniósł poziom swoich umiejętności. W 2004 r. McCormack wygrał kilka ważnych zawodów i zakończył sezon jako najlepszy downhillowiec w swojej kategorii wiekowej. Jest projektantem torów rowerowych.

McCormack mieszka w Boulder w stanie Kolorado z żoną Tracy.


Brian Lopes
Brian Lopes

Od ponad dziesięciu lat nie ma sobie równych w świecie zawodowego kolarstwa górskiego i jest uważany za najlepszego w tej dziedzinie w Stanach Zjednoczonych. Dziewięciokrotnie zdobywał mistrzostwo amerykańskiego Narodowego Związku Kolarstwa Terenowego (National Off-Road Bicycle Association, czyli NORBA), czterokrotnie sięgnął po Puchar Świata, dwa razy po mistrzostwo świata.

Lopes zaczął jeździć kiedy miał 4 lata, a w wieku 17 lat przeszedł na zawodowstwo. Od tego czasu zdominował zawody we wszystkich kategoriach – BMX, downhill, dual, i fourcross. Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w całym NORBA we wszystkich dyscyplinach. Ustanowił rekordy świata w skokach na wysokość i na odległość. Pojawia się w telewizji, jego zdjęcia widniały na okładkach wszystkich najważniejszych pism dotyczących kolarstwa, takich jak „Bike”, „Dirt”, „Bicycling”, „VeloNews” czy „Mountain Biking”, a także magazynów kolorowych – „Men’s Heath”, „Rolling Stone”, „USA Today”.

Nakręcono z jego udziałem mnóstwo filmów instruktażowych i popularyzujących kolarstwo górskie. Jego imieniem nazwano nawet model opony rowerowej (Maxxis Brian Lopes Bling Bling Dual). Brian jest także bohaterem gry komputerowej o tematyce kolarskiej – „Downhill Domination” na Play Station. Zdobył nagrodę sieci telewizyjnej ESPN dla „Ekstremalnego Sportowca Roku”, jako kaskader brał udział w kręceniu serialu „Pacific Blue”.

Lopes mieszka w Trabuco Canyon w Kalifornii z żoną Paulą.