"Biblia treningu kolarza górskiego" - Joe Friel

Nieważne, czy twoim celem jest udział w olimpiadzie, czy lepsza kondycja na popołudniowej przejażdżce, "Biblia" pozwoli ci radykalnie poprawić formę.


Dla kolarza największym i najbardziej satysfakcjonującym wyzwaniem jest określenie i poszerzenie granic fizycznych możliwości. "Biblia" została napisana z myślą o poważnych i zaangażowanych rowerzystach górskich. Celem napisania tej książki było umożliwienie ci lepszego prowadzenia własnego treningu tak, byś mógł stać się trenerem samego siebie. Nawet jeśli masz tyle szczęścia, że prowadzi cię własny trener, który ustala grafik i nadzoruje postępy, przeczytanie tej książki nadal będzie pomocne. Pozwoli ci ona zrozumieć, dlaczego szkoleniowiec stosuje określone schematy.

Kup książkę za 34,90 zł zamiast 49,90 zł

Dowiedz się, jak uzyskać szczyt formy kilkakrotnie w ciągu sezonu, jaką formę żywienia, rozciągania i masażu zastosować, by szybko się zregenerować. Jak przezwyciężać własne słabości, rozpoznawać wczesne objawy przetrenowania i jak obiektywnie oceniać własne starty w zawodach.


KUP TERAZ


Recenzje książki


Autorzy:

Joe Friel
Joe Friel

Założyciel i prezes stowarzyszenia Training Bible Coaching skupiającego trenerów dyscyplin wytrzymałościowych z całego świata. Zawodnicy objęci programem Training Bible Coaching to zarówno osoby trenujące w celach rekreacyjnych, jak i elita – triatloniści, duatloniści, kolarze górscy, biegacze i pływacy.

Joe Friel dysponuje ogromnym doświadczeniem trenerskim. Opiekuje się zawodnikami wytrzymałościowymi od 1980 roku. Wśród jego podopiecznych są zarówno nowicjusze, elitarni amatorzy, jak i zawodowcy, między innymi zwycięzca triatlonu na dystansie Ironman, mistrzowie Stanów Zjednoczonych i innych krajów, zawodnicy startujący w mistrzostwach świata, a także olimpijczyk.

Poza „Biblią treningu kolarza górskiego” Joe napisał także „The Cyclist’s Training Bible”, „Cycling Past 50”, „Precision Heart Rate Training” (współautor), „TRIATLON biblia treningu”, „Going Long: Training for Ironman-Distance Triathlons” (współautor), „Dieta dla aktywnych” (współautor), „Your First Triatlon” i „Total Heart Rate Training”. Redaguje serię Ultrafit Multisport Training wydawaną przez VeloPress.

Jest magistrem wychowania fizycznego oraz dyplomowanym trenerem zawodników elitarnych, mającym certyfikat związków USA Triatlon i USA Cycling. Współdziałał przy ustanowieniu Amerykańskiej Narodowej Komisji Treningu Triatlonowego, przez dwie kadencje również jej przewodniczył.

Prowadzi stałe kolumny w czasopismach „Inside Triatlon” i „VeloNews”, pisze też artykuły dla innych międzynarodowych czasopism i witryn internetowych. Jego opinie dotyczące treningu w sportach wytrzymałościowych są niezwykle popularne i często cytowane w mediach. Znalazły się m.in. w takich publikacjach, jak „Runner’s World”, „Outside”, „Triathlete”, „220”, „Women’s Sports & Fitness”, „Men’s Fitness”, „American Health”, „Masters Sports”, „Walking”, „Bicycling”, „New York Times”, a nawet w „Vogue”. Organizuje coroczne seminaria i obozy treningowe oraz wyścigowe dla zawodników wytrzymałościowych. Świadczy usługi doradcze firmom działającym w branży fitness oraz organom administracji publicznej.

W swojej karierze zawodnika startującego w grupach wiekowych zdobył tytuł mistrza triatlonu w kategorii Masters stanu Kolorado, mistrza w grupie wiekowej w regionie Gór Skalistych i Południowego Zachodu, zakwalifikował się wielokrotnie do drużyn krajowych, reprezentował Stany Zjednoczone na mistrzostwach świata. Startuje również w wyścigach kolarskich organizowanych przez USA Cycling.

Z Joe Frielem możesz się skontaktować poprzez jego stronę internetową www.trainingbible.com.