"Arnold. Edukacja kulturysty" - Arnold Schwarzenegger, Douglas Kent Hall

Jeśli chcesz utrzymać organizm w dobrej kondycji, nie ma nic lepszego niż kulturystyka. Czy chcesz biegać, czy rozwinąć wytrzymałość, czy zależy ci na szybkości, trening siłowy pozwala na równomierne rozwinięcie całego ciała.


Kulturystyka jest doskonała dla kogoś, kto pracuje nad ciałem, ale również dla osób, które chcą zrzucić brzuch, mieć nieco szersze ramiona albo poprawić krążenie. Trening siłowy jest stosowany w fizykoterapii po operacjach ortopedycznych. Korzyści jakie daje ten sport to znacznie więcej niże tylko fizyczna sprawność. Rozwija każdy mięsień w twoim ciele.
Sprawdź, jak stymulować mięśnie ćwiczeniami by zyskać na wytrzymałości całego ciała, unikać kontuzji i obrażeń, nie naciągać mięśni pleców podnosząc ciężkie przedmioty i nie zwichnąć ręki przy przesuwaniu łóżka. Arnold Schwarzenegger pokazuje, jak ćwiczyć poszczególne partie, jakich błędów się wystrzegać. Podpowiada też, gdzie szukać motywacji, jak poznać swoje ciało i zagłębić się w swoją psychikę. Przedstawia sprawdzone przez siebie gotowe plany treningowe wraz ze wskazówkami dietetycznymi. A jeśli będziesz trenować uczciwie i dokładnie wykonywać ćwiczenia, dość szybko zauważysz wzrost siły i poprawę koordynacji. Będziesz bardziej gibki. Mniej energii zaczniesz poświęcać przy wykonywaniu zadań fizycznych i psychicznych. Uzyskasz lepszą postawę, zdolność do rozluźniania się i samoistnego uwalniania od stresu.

Kup książkę za 24,40 zł zamiast 34,90 zł

Ta książka to również fascynująca historia życiowej pasji najsławniejszego kulturysty świata.


KUP TERAZ


Recenzje książki


Autorzy:

Douglas Kent Hall (1938-2008)
Douglas Kent Hall (1938-2008)

Amerykański pisarz i fotograf. Autor powieści, poezji, literatury faktu, esejów i scenariuszy.

Publikował już w szkole średniej, a jego pierwsze fotografie przedstawiały Jimiego Hendrixa i Jima Morrisona. Wydał dwadzieścia pięć książek, w tym dwie napisane z Arnoldem Schwarzeneggerem. Jego fotografie przedstawiają postaci z całego świata: gwiazdy rock&rolla, rodeo, więźniów, tancerzy flamenco, kulturystów. W 2002 roku opublikował w "Visionary" swój pierwszy zbiór wierszy.


Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger

Znany sportowiec, aktor i polityk urodził się w Austrii 30 lipca 1947 roku w miejscowości Thal koło Grazu. W 1983 roku został obywatelem Stanów Zjednoczonych. Siedmiokrotny zdobywca najbardziej prestiżowego tytułu w kulturystyce – Mr. Olimipa (w latach 1970–75 i w roku 1980).

Gwiazda filmowa. Nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego debiutanta za rolę w filmie „Stay Hungry”. Odtwórca głównych ról w takich filmach jak: "Terminator", "Prawdziwe kłamstwa", "Pamięć absolutna" czy "Gliniarz w przedszkolu".

Członek Partii Republikańskiej. Od 2003 roku Gubernator Kalifornii. Żonaty z Marią Shriver, siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy'ego. Ma czworo dzieci – dwóch synów i dwie córki.

Miał 13 lat, gdy po raz pierwszy trafił na siłownię. W wieku 18 lat wygrał swój pierwszy konkurs kulturystyczny Mr. Europe wśród juniorów. Wystarczyło kolejnych pięć lat, by w 1970 roku osiągnął najważniejszy tytuł w kulturystyce – Mr. Olimpia. Został największym, najsławniejszym kulturystą świata.

Wymiary Arnolda w szczytowej formie:

Wzrost: 188 cm

Waga: 105 kg

Klatka: 145 cm

Talia: 86 cm

Biceps: 55 cm

Udo: 72 cm

Łydka: 50 cm