W zgodzie z naturą

W zgodzie z naturą

Istnieje sposób, aby zużywać mniej energii i siły mięśni, a jednocześnie biegać szybciej i zminimalizować problemy zdrowotne związane z bieganiem. By go poznać musisz zrozumieć, czym jest ruch, otworzyć się i wykazać cierpliwością.


Podstawowe założenie biegania naturalnego brzmi: biegamy, jakbyśmy biegali boso, ale robimy to w butach. Niech twoja technika stanie się bardziej naturalna, a będziesz biegł szybciej, mniej się męczył i nie narażał na niepotrzebne kontuzje. 
Danny Abshire pomaga zrozumieć, jak i po co lądować na przodostopiu lub śródstopiu, jaki wpływ ma lądowanie na przekazywane do mózgu informacje i jak ustawia resztę ciała w odpowiedniej pozycji.
Przestawienie się na bieganie naturalne nie jest trudne, ale wymaga skupienia i zaangażowania, aby skutecznie zastąpić stare nawyki nowymi. Zrozumienie i praca nad mechaniką, noszenie lekkich butów, lepiej dostosowanych do naturalnego sposobu biegania, a także ciągłe wykonywanie ćwiczeń poprawiających siłę i technikę to elementy procesu stawania się świadomym i lepszym biegaczem.